Blog łamie stereotyp tzw. "kur domowych", pokazuje jak być na co dzień zadbaną i elegancką mamą!

Kobieta zna tylko jedno szczęście na ziemi: kochać i być kochaną.

sobota, 23 czerwca 2012

Z U M B A- połączenie tańca z aerobikiem!

Mamy najczęściej nie maja czasu na siłownię, areobik czy basen! Jednak zrzucenie zbędnych kilogramów bez uprawiania sportu jest niemożliwe!Dlatego tez pranie, sprzątanie i cieplutki obiadek dla męża idzie w odstawkę, bo mama wygospodarowała sobie właśnie, godzinkę na Zumbę:)
Zumba to połączenie tańca i aerobiku. Jest nowoczesnym systemem fitness, dzięki któremu bawiąc sie dbasz o kondycję i kształtujesz sylwetkę:) Żeby ćwiczyć Zumbę nie trzeba być wcale mistrzem tańca. Kroki podstawowe są na tyle proste, ze przypominają bardziej swobodne, imprezowe szaleństwo, niż żmudne ćwiczenia;) Ta specyficzna forma ruchu to kombinacja ruchów latynoskich i międzynarodowych, tak jak: samba, salsa, cha-cha, flamenco, taniec brzucha, rumba, twist i wiele innych.
A teraz przygotuj sobie sportowy strój i muzykę z kompozycjami latynoskimi w szybkim tempie (polecam Shakirę) i do dzieła! 
podstawowe kroki: 
mamba, cha-cha, tzn. odstaw prawa nogę w przód , następnie dołącz prawą nogę do lewej i zrób trzy kroki w miejscu, zaczynając od prawej nogi (cha-cha) i kręcąc biodrami. To samo lewą nogą: odstaw ja w przód, dołącz ja do prawej i trzy kroki w miejscu, zaczynając lewą nogą (cha-cha). Zumbę możesz także tańczyć, odstawiajac nogi w bok i w tył. 
Także zaczynamy drogie Panie treningi w domu;) 
Czy któraś z Was miała już okazję uczestniczyć w zajęciach Zumby?

2 komentarze:

 1. Ja chodziłam na ZUMBĘ przez jakiś rok, można się super odstresować, wybawić jak na imprezie:) a przy tym zmęczyć, spalić sporo kcal no i poćwiczyć mięśnie!:) Niektóre zapalone zumbowiczki mają specjalne stroje, w których kręcą wszystkim co się da... :))

  ik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, kolorowa chustka na głowie i top odkrywajacy brzuch to strój na Zumbe;)

   Usuń